Avea Escape To Music: Reptile Youth
7 Şubat 2014, 21:00

Avea Escape To Music: Reptile Youth

, Sıraselviler

İlk kez Türkiye'de

Avea Escape To Music: Reptile Youth Danimarkalı grup "Reptile Youth", "Avea Escape To Music" konserleri kapsamında Roxy'de sahne alacak.

 
 
 
 

"Avea Escape To Music" konserleri kapsamında Danimarkalı grup "Reptile Youth", İstanbul'a geliyor. Yaptıkları müziği "electronic synth pop" olarak tanımlayan Danimarkalı ikili "Reptile Youth", kendi adını taşıyan ilk albümlerini 2012 yılında çıkarttı. "The Cure" ve "Hot Chip" gibi isimlerle çalışan David M. Allen ile Marc Ralph'ın prodüktörlüğünde kaydedilen bu albümden özellikle "Speeddance", "Black Swan Born White" ve "Be My Yoko Ono" single'larının başarısının ardından büyük festivallerden davet alan Mads Damsgaard Kristiansen ve Esben Valløean ikilisi, albümün enerjisini canlı performanslarında daha da arttırarak hatırı sayılır bir hayran kitlesi yarattı. 

"The Rapture" ve "IAMX" gibi gruplarla benzer müzikal tınıda olan ve ülkemize ilk kez gelecek olan "Reptile Youth", mart ayında çıkacak "Rivers that Run For A Sea That Is Gone" isimli ikinci albümündeki şarkılarını ilk kez İstanbul'da çalacak.